Americkí štátnici majú zákaz používania Huawei prístrojov

Podľa neho USA neposkytli dôkazy na podporu zákazu a spoločnosť tiež odmietla tvrdenia, že má vzťahy s čínskou vládou.
Spojené štáty obmedzili používanie produktov spoločnosti Huawei na problémy národnej bezpečnosti.
Takisto loboval spojencov, aby sa vyhli čínskej telekomunikačnej firme.
Huawei je jedným z najväčších poskytovateľov telekomunikačných zariadení a služieb na svete.

huawei

Táto žaloba je súčasťou širšieho úsilia spoločnosti v posledných mesiacoch spochybniť tvrdenia, že jej výrobky predstavujú bezpečnostné riziká.
"Americký kongres opakovane nepredložil žiadne dôkazy na podporu svojich obmedzení na produkty spoločnosti Huawei, ktoré sme nútení toto právne konanie urobiť ako správnu a poslednú možnosť," uviedol vo vyhlásení predseda Huawei Rotating, Guo Ping.
"Tento zákaz je nielen protiprávny, ale tiež obmedzuje spoločnosť Huawei od účasti na spravodlivej súťaži, ktorá v konečnom dôsledku poškodzuje amerických spotrebiteľov."

Počas rozhovoru na tlačovej konferencii v Shenzhene pán Ping tiež obvinil americkú vládu, že zavádzala verejnosť o Huawei a hackerom svojich serverov.
Vedúci počítačovej bezpečnosti Huawei John Suffolk povedal, že je "najotvorenejšou a transparentnejšou spoločnosťou na svete".
Spoločnosť bola neskôr kritizovaná za to, že predtým, než sa novinári mohli začať pýtať otázky, znižovali živé kŕmenie svojej konferencie.

Čo hovorí súd?
Huawei spochybňuje ústavnosť článku 889 zákona o národnej obrannej autorizácii. Sťažnosť bola podaná na americkom federálnom súde v Texase.
Huawei tiež odmietol tvrdenie, že má nejaké odkazy na štát, pričom vo vyhlásení uviedla, že čínska vláda "nevlastnila, neovládala ani neovplyvnila".
Niekoľko vlád po celom svete, vrátane Austrálie a Nového Zélandu, zablokovalo telekomunikačné spoločnosti, aby používali zariadenie Huawei v mobilných sieťach 5G ďalšej generácie.

smartwatch

USA tvrdia, že politická realita v Číne znamená, že všetky spoločnosti sú v súlade s vôľou Čínskej komunistickej strany, ktorá by mohla použiť Huawei na špionáž alebo križovanie kritických mobilných sietí novej generácie.
Prípad spoločnosti Huawei spočíva v tom, že neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by niekedy urobila čokoľvek, aby poškodila záujmy svojich spotrebiteľov.
V konečnom dôsledku môže dôjsť k tomu, do akej miery súdy rozhodujú americký kongres pri definovaní záujmov národnej bezpečnosti. Prípad, ak bude pokračovať, by mohol prejsť sériou odvolaní a trvať niekoľko mesiacov.
Ako sa Čína naďalej vytláča do sveta, veľkou otázkou je do akej miery by mal byť nereformovaný systém leninskej kontroly doma.