Aj malé princezné môžu byť hviezdy

Kým pred rokmi boli krúžky výsadou školopovinných detí, dnes sa do krúžkovej činnosti zapájajú aj deti v predškolských zariadeniach. Nielen školáci ale aj škôlkari sa venujú krúžkom. Najčastejšie sa jedná o umelecké krúžky, jazykové krúžky a športové krúžky. Kým krúžky bojových umení sú vhodné pre deti od 6 až 7 rokov, tanečné krúžky a krúžky všeobecnej pohybovej prípravy sú dostupné už najmenším deťom. Berieme to ako veľké plus. Sama som mohla sledovať popri vzdelávaní najmenších, aké prínosy to pre tieto deti má. Ako inštruktor cvičení pre zdraví chrbátik a autor projektu zdravého stravovania pre najmenších vidím potenciál v pohybovej prípravke. Nie je to iba o dochádzaní na krúžok ale hlavne o správnych vzorcoch, ktoré si dieťa do života so sebou ponesie. 

budúca hviezda baletu či mažoretiek

Ak má dieťa talent, treba ho rozvíjať. Dobre to poznáme: aha ako krásne tancuje, ako spieva lebo počíta už v škôlke. Takto sa rodia hviezdy. Samozrejme za predpokladu, že rodičia ich talent podporujú a pomáhajú im rásť. Práve niekoľko ročná príprava je správnym vedením k výborným športovým výkonom v budúcnosti. Pozreli sme sa na progres detí, navštevujúcich tréningy mažoretkového športu. Je zaujímavé sledovať deti v rôznych vekových kategóriách. Kým tie, ktoré cvičia od útleho veku sú pohybovo zdatné nielen na náročné twirly ale s ľahkosťou zvládajú aj prvky baletu či gymnastiky.

pohyb je lepší ako mobily či tablety

Deti ktoré s týmto športom ešte len začínali, mali menšie problémy v začiatkoch so správnym načasovaním a koordináciou tela. Pohybový rozsah bol miernejší. Na konci roku sme ich navštívili opäť. Aj najčerstvejšie členky, ktoré nastúpili iba tohto roku dosiahli výborné pokroky. Tie bolo vidieť už na prvý pohľad. Okrem toho rodičia chválili zlepšenie držania tela a úpravu problémov pri vysokom nárte či plochých nohách. Je pravdou, že mažoretkový tréning vás prevetrá od hlavy až k päte. Už jedenásť ročné dievčatá zvládajú premety alebo šnúry s ľahkosťou a nadhľadom. Ak teda máte doma malú tanečnicu, neváhajte podporiť jej tanečný talent výberom vhodného krúžku. Možno máte doma budúcu majsterku v športovej kategórií.