Ako prežiť stres a ostať pri tom zdravá (a krásna).

Ak sa práve nachádzate v ťažkom období vášho života, tak vám prinesieme niekoľko tipov, ako by ste mohli tento tlak zmierniť. Ako inak, ako starostlivosťou o seba, svoje zdravie a svoju krásu? A to všetko môžete aj napriek obmedzenému času, či rozpočtu.Bežiaca žena.jpg
Prvý tip bude znieť možno až príliš jednoducho, ale možno vás napriek tomu nikdy nenapadol. Ak patríte k aktívnym ženám, ktoré majú radi šport, no majú aj vyťažený život, mali by ste zvážiť jednu jednoduchú vec. Skúste si jeden deň v týždni vyhradiť na totálny odpočinok. Ako psychický, tak aj fyzický. Ak každý deň ráno beháte, urobte si deň, kedy práve naopak zostanete celý deň v posteli.
Druhý tip bude patriť druhému typu žien – ak strávite celý deň v práci a váš životný štýl nie je práve aktívny, tak vám poradíme presný opak – strávte aspoň pár hodín týždenne v prírode. Mnoho ľudí a dokonca aj vedcov tvrdia, že tí, čo trávia pravidelne čas v prírode sú vyrovnanejší a zdravší aj napriek tomu, že vykonávajú psychicky náročné povolanie.
Urobte si chvíľku pre seba. Napustite si vaňu a zapáľte sviečky, pustite si relaxujúcu hudbu a zostaňte sama len so svojimi myšlienkami. Upokojte sa a aspoň na chvíľku spomaľte svoje životné tempo.
Skúste meditáciu. Ak sa vám to zapáči, skúste to robiť pravidelne. Meditácia je veľmi príjemný a prirodzený spôsob ako sa upokojiť a oslobodiť od stresu.
Postarajte sa o svoj vzhľad. Vzhľad síce nie je najdôležitejším aspektom vášho života, ale ak sa cítite krásna a nevidíte na sebe drobné, nedostatky, ktoré by ste mohli odstrániť, môže vám to pomôcť odstrániť z vášho života stres. Skúste si dať pleťovú masku a chvíľu pri tom zrelaxovať.
Krémy s príjemnými vôňami tiež nie sú na zahodenie a okrem vášho tela môžu pomôcť aj vašej duši.Starostlivosť o seba.jpg
Ak sa práve nachádzate v období, ktoré je pre vás ťažké, tak môžete mať tendenciu sa stravovať nezdravo – rýchle občerstvenie a balené, predom pripravené potraviny, veľa kávy atď. To je práve chyba. Samozrejme, môžete si sem tam užiť vaše obľúbené „nezdravé jedlo“. Ale lepšie sa budete cítiť, ak sa budete celkovo stravovať zdravo. Aj vaše orgány to budú mať ľahšie a vy sa budete cítiť ľahšie s nimi.
Pri strese je ťažké sa stravovať poriadne, ale netreba zabúdať, že minimálne tri hlavné jedlá dňa vám treba. A poriadne raňajky pred náročným dňom vám môžu pomôcť sa poriadne naštartovať.