Najlepšie februárové dovolenky – aj cez zimu sa dá dobre zainvestovať!

Ak máte peniaze a neviete čo s nimi, určite sa pripojíte k hŕstke Slovákov, ktorí si nenechajú ujsť čarokrásne prostredie slamených príbytkov postavených na ligotajúcom azúrovom mori – áno, reč je práve o spomínaných Male Divách, známych ako ostrovy pre zamilovaných alebo bohatých. V zimných obdobiach bývajú lákavou ponukou azda všetkým „bohatším vrstvám“, no pokiaľ si chcete užiť nádhernú dovolenku a splniť si sen, prečo nie ? Cez zimu je to výhodnejšie aj cenovo a klíma býva menej náročná, čo sa týka pálivých dní, ktoré sú bez krému na opaľovanie často neprijateľné. Za prijateľnú vec sa však považuje nádherné prostredie vytvárajúce nielen romantické momenty plné prekvapení, ale nájdu sa tu aj praví gurmáni – ich kuchyňa sa vyznačuje jednoduchosťou, ale za to delikátnosťou !

karibik

Ak je však vašim cieľom skôr zažiť konečne nejaké dobrodružstvo, nazrieť sa do úplne iného sveta a zaujíma vás svet z inej perspektívy, vašim vytúženým miestnom bude pravdepodobne Thajsko. Opäť nie je novinkou, že je to krajina, do ktorej sa len tak nedostanete, no akonáhle sa ocitnete medzi vôňou ich čerstvo natrhaného ovocia, poviete si, že žiť je tu krásne. Na tejto krajine je síce smutné, že ľudia by si za svoje služby zaslúžili omnoho viacej, než majú – pre vás práve to bude výhodou, ktorá sem láka každoročne čoraz viac ľudí. Ceny sú tu totiž veľmi nízke. Za jedlo zaplatíte oveľa menej než na Slovenku, ubytovanie záleží na okolnostiach, no aj to je len vaša šikovnosť, ktorá v tomto musí figurovať.

letovisko

Jednoznačne ich kultúra a zvyky sú nezabudnuteľné, ľudia sú tu príjemní a láskaví, príroda nezabudnuteľná. Je to jednoducho krajina snov každého zamilovaného páru, rodiny, či rodeného svetobežníka. Mnoho ľudí odrádza cena za letenku – je to predsa dlhý let a treba s tým aj počítať ! Thajsko je odporúčanou krajinou cez zimné mesiace najvhodnejšou alternatívou aj z hľadiska počasia, pretože cez leto je tam neznesiteľné horko, strieda sa tam dážď a dlhšie monzúnové obdobie, čo sa považuje za tzv. „narušiteľov“ dovolenky.

Ak už sa rozhodnete akokoľvek, svet je plný záhad a nádherných miest, kam by sa mal človek aspoň raz zastaviť. Nehovorím však, že cestovanie musí byť vždy na prvom mieste, no je to niečo, po čom zatúži takmer každý.