Rýchly spôsob ukotvenia priečok a zábradlia

Sklené steny, dvere, alebo zábradlia dnes patria k veľmi populárnym prvkom v domácnostiach. Využijete ich aj v komerčných priestoroch, či kancelárií. Poznáme viacero spôsobov ich inštalácie, medzi ktorú patrí aj upevnenie pomocou bodových úchytov. Tento spôsob ukotvenia, však môžete využiť aj pri iných stavebných prácach na vašom byte, alebo dome.

bodové úchyy

Výhody ukotvenia

https://lmmont.sk/kategoria-produktu/bodove-uchyty/ majú viacero výhod. Asi hlavnou je to, že ich inštalácia nezaberie veľa času a je celkovo jednoduchá. Navyše sa jedná o bezpečný spôsob ukotvenia priečok, alebo zábradlia.
Úchyty sa najprv namontujú do steny, kde chcete pripevniť daný doskový materiál. Okrem spomínaného skla, takto môžete ukotviť v podstate priečky z akéhokoľvek iného materiálu, napríklad tie hliníkové.

Vyberajte ten správny

Konkrétny typ úchytu závisí od hrúbky a celkovej váhy doskového materiálu. Na to si dajte naozaj pozor, poprípade si nechajte poradiť od odborníkov. Ak by ste totiž použili príliš malý úchyt, na ktorý by ste nainštalovali nadmerne ťažkú tabuľu skla, nemusel by to pod jej váhou vydržať a časom sa uvoľniť.

Moderné schodiská

Toto riešenie je veľmi dobré aj pri zhotovovaní zábradlia na schody. Veľmi esteticky pôsobí najmä na schodisku, ktoré je otvorené z oboch strán. Takéto schody nájdete v moderne zariadených bytoch, kedy neraz tvoria dominantu celého priestoru.

schody nerez

Kde všade ich môžete využiť

Tento spôsob ukotvenia môžete využiť aj pri iných stavebných prácach ako sú spomínané priečky, alebo zábradlie. Využijete ch napríklad pri montáži zrkadlových stien v kúpeľni. Ak by ste sa rozhodli pre sklenený strop, tak aj v tomto prípade môžete použiť tento spôsob ukotvenia. Vtedy sa však dajú používať iba s bezpečnostným sklom a inštaláciu určite nevykonávajte sami. Hodí sa aj pri obkladaní stien, alebo upevnení nábytku, napríklad pri vstavaný skriniach veľkých rozmerov.

Nezařazené