Samoopaľovacie produkty

Nie každý má dostatočný pigment na to, aby sa v letnom období hrdil zlatisto hnedou pokožkou. Práve v našich zemepisných šírkach sa nás nájde niekoľko, čo nemôžeme na slnku chytať bronz. Či už pre spálenú červenú pokožku alebo kvôli nadmiernemu výskytu pigmentových škvŕn. Je tu aj ďalšia skupina ľudí a to tí, čo chcú byť celé leto štýloví a nemienia sa zmieriť s neúspechom v podobe nevydareného opálenia alebo pracovných povinností, ktoré im zabraňujú tráviť dostatok času v slnečnom kúpeli. Našťastie, drogérie a kozmetické firmy vedia, po čom v lete túžime a dobre sa na to pripravili.

slunečníky.jpg

  • Na trhu nájdete niekoľko značiek, ale aj foriem v akých sa hnedá aplikuje. Najzaužívanejšie sú krémy. Tie netromfne asi nič. Ďalej sú populárne spreje, ktorými by ste mali docieliť rovnomernú aplikáciu. Pozor však na škvrny, ktoré môžu vzniknúť nepozorným striekaním. Mali by ste to preto robiť len vo vani alebo sprchovacom kúte. Najnovšie na trh prišli aj peny. Mnohých to zlákalo a niet divu. Niektoré aj napriek sľubom môžu sklamať. Ako? Vysúšanie pokožky bohužiaľ dokáže prevýšiť žiadúci efekt.
  • Aké značky sú najlepšie? Pre každého môže platiť niečo celkom iné. Vybrať si môžete z drogériových produktov, ale i drahších, dostupných na internete. La Roche-Posay je značka, ktorá býva aj v lekárňach preto nie je na škodu ísť sa do najbližšej spýtať. Navyše si vyslúžila množstvo pochvál. Rovnako ako samoopaľováky od Vichy a Avene.
  • Lacnejšie produkty neznamenajú horšiu kvalitu. Dermacol a Astrid sú klasické a overené, ich krémy zvýrazňujú opálenie a nevysušujú. Aj preto sú stále na trhu.  Značka St. Moriz je v internetových obchodoch neraz na roztrhanie, preto by ste možno aj jej mali dať šancu.

kapky.jpg
Nakoniec sa nezabudnite informovať o samotnej aplikácii. Poslúži vám k tomu návod ako i popis výrobku. Môžete si vybrať medzi postupným opálením alebo intenzívnym a okamžitým.