Šetrenie na potravinách?


Vytvorte si inventár.
Aspoň raz za mesiac, prejdite mrazničku a špajzu, aby ste zhodnotili, čo máte a čo nie je potrebné kupovať. Keď ste v obchode, nebudete rozmýšľať,čo ešte budete potrebovať dokúpiť.

účtenka
 
Kúpite veci hromadne.
To sa nevzťahuje len na toaletný papier. Nákup potravy, ako drahého mäsa v množstve, môže výrazne znížiť náklady. Objednávanie od dodávateľa mäsa je skvelý spôsob, ako ušetriť, ale uvedomte si, že ak chcete získať ponuky, možno budete musieť objednať viacej kíl kuracích pŕs alebo hovädzieho mäsa naraz. Ak nemáte toľko miesta, rozdeľte objednávku aj pre vašich blízkych a priateľov.
 
Zmrazenie na dlhšiu trvanlivosť.
Varenie veľkého množstva jedla naraz je skvelý časový šetrič, a kto by nemal rád prísť domov na druhý deň a nájsť si už večeru? Uistite sa, že nič neskazí zmrazením zvyškov – spôsob, ako šetriť peniaze a čas.
 
Nakupujte raz týždenne.
Čo sa týka matematických rovníc, je to celkom jednoduché, čím menej nakupujete, tým viac ušetríte. Budete redukovať impulzné nákupy a šetriť peniaze, čas a benzín len raz do týždňa. Navyše, dostanete do zvyku plánovať dopredu celý týždeň a pomôže vám pripraviť si jedlo vopred.

nákup
 
Použite kupóny.
Pre šetrného zákazníka nie je lepší priateľ ako kupóny. Nájdite ich v časopisoch svojho obchodu alebo si pozrite stránky na internete. Potom ich použite múdro. Neexistuje žiadny spád, ak ste si vedomí dátumu uplynutia platnosti.
 
Buďte lojálni kupujúci.
Rozmanitosť môže, byť kofeínom života, ale nie je to najlepší spôsob, ako ušetriť peniaze. Držte sa na návšteve jedného obchodu s potravinami a využite ich vernostný program. Začnete zbieraním odmien, dozviete sa ich propagačné akcie a zoznámte sa s tým, ako ich vernostný program funguje, aby ste mohli využívať ich zľavy.
 
sektor

Najprv jedzte a potom nakupujte.
Vždy choďte na nákupy najedený. Štúdie ukázali, že budete v pokušení vziať si viac, než potrebujete, najmä vysokokalorické občerstvenie, ktoré by ste sa inak vyhnuli. 

Nezařazené