Skvelá kniha, no trochu drahá. Ako sa rozhodnúť?

Už dlhšie som uvažoval a tešil som sa, že si cez internet objednám jednu knižku. Konečne som sa k tomu odhodlal, no čo nevidím? Stojí cca 45 Euro! Pritom ostatné knižky kúpime za cca 10- 15 Euro a to je teda rozdiel! Ale treba uznať, že sa nejedná len tak o hocijakú radovo bežnú knihu. Tá kniha, o ktorú som mal záujem a možno ste o nej už počuli i Vy, nesie názov 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete a jej autorom je Steven Jay Schneider.

hračky

Cez e-shopy predávajúce knihy však máme možnosť trošku do knihy nahliadnuť aj zdarma. No jedná sa iba o pár strán, iba o ukážku, v tomto prípade sa však môžeme dočítať iba obsah kapitol. Teda lepšie povedané, dá sa nájsť iba zoznam filmov, o ktorých knižka pojednáva. Kniha je veľká, ku každému filmu, ktorých je v knihe dokopy 1001, je podrobnejší opis. Pritom sa jedná o výber toho najlepšieho, čo nám podľa S.J. Schneidera filmový priemysel poskytol a to za celú svoju existenciu celkovo. Takže určite v nej nájdeme i tie najstaršie, staršie, no i novšie filmy. Kniha je z roku 2003, takže musíme rátať s tým, že najnovšie opisované filmy budú logicky z roku maximálne 2002-03. No aj do tej doby sa natočilo množstvo kvalitných filmov a rád by som sa pomocou tejto knihy dozvedel viac. Čakal som však, že najviac bude stáť 20 Euro, viac ako dvojnásobok som nečakal. Zrejme sa teda jedná o ojedinelú a vzácnu knihu.

euro

Možno sa ani niet čomu čudovať. Predsa 1001 kapitol venovaných výberu najlepším filmom a ku každému napísaný odborný obsah,… nooo málo si pýtať nezaslúžia. Zaslúžia si určite viac ako 10 Euro. Lákavý obsah, pekné spracovanie, odborné a detailné opisy,… Ešte stále uvažujem, určite by sa jednalo o rozumnejšiu kúpu, než kupovať nejaký brak. Je to lákavé, no uvidím,… A čo Vy? Aj Vy ste o tejto knižke už počuli? Rozmýšľate nad jej kúpou? Zaujala Vás?

Nezařazené