Staré klasické mená pre mačky

Walter
Walter, ktorý znamená nemecky "vládca armády", sa neustále SA zaradil medzi prvých 15 pre mená chlapcov od roku 1900 do roku 1922. Najslávnejší Walter v týchto dňoch je pravdepodobne Walter White zo seriálu perníkový tatko, takže lepšie dúfajte, že vaše mačiatko nebude variť niečo čudné vo vašej kuchyni.
Edna
Edna, 12. najpopulárnejší názov pre dievčatá v roku 1900, znamená "potešenie" v hebrejčine.

kočka

Ethel
Ethel znamená "ušľachtilá" vo starom anglickom jazyku a herečka a speváčka Ethel Mermanová sa stala v Amerike slávnou v začiatku 20. storočia.
Theodosia
Theodosia, ženská verzia gréckeho mena Theodosius ("daná Bohu). Dcéra Aarona Burra bola menovaná Theodosia Burr – ale vaša mačka môže byť Theodosia Purr. Chápete

Minnie
Prezývka pre Wilhelminu (ženská forma germánskeho Wilhelma), Minnie by bola dokonalým názvom pre mačku, ktorá miluje prenasledovanie vypchatých myší – a bude to ešte lepšie, keď ju spáruje s inou mačkou menom Mickey.
Matilda
Matilda pochádza z germánskeho mena Mahthildis, čo znamená "sila v boji". Ale názov získal konzistentnú popularitu od vydavateľskej knihy Roald Dahl (a následný film a Broadway musikál) vyšiel v roku 1988.

křeslo
Cora
Grécke meno pre "slobodná", Cora bola populárna na začiatku 20. storočia vďaka jej zaradeniu do románu The Last of the Mohicans. Odvtedy sa meno pomaly vrátilo do top 100 pre mená dievčat a dosiahlo číslo 87 v roku 2016.

britská kočka

Clifford
Dobre, tak toto meno sa viac hodí pre veľkého červeného psa. Ale Clifford (ktorý doslova znamená "brod na hore" v starom anglickom jazyku) je skvelé meno aj pre malú oranžovú mačku.
Dorothy
Variant z Dorothea (Grécky pre "Boží dar"), Dorothy predvídateľne explodovala v popularite po vydaní The Wizard of Oz v roku 1939. A nikde nie je tak dobre, ako doma, keď sa budete objímať na pohovke s vaším vlastným mačiatkom s názvom Dorothy. (Bonusové body, ak máte šteňa s názvom Toto.)