V Side si odskočte aj do historickej časti

Každý, kto bol v Turecku, určite potvrdí, že väčšina z populárnych dovolenkových rezortov, v sebe spája dva svety. Mám na mysli hlavne historické časti miest a potom moderné a luxusné hotelové rezorty. Presne také je aj mesto Side. Ak sa vyberiete na last minute Turecko – Side happytravel.sk dovolenku, určte neobíďte ani jeho historickú časť.
Kamenné sochy na podstavcoch v múzeu.jpg

Prečo sa vybrať do mesta

Viete, Turecko je také iné. Teda pre našinca určite. Mnohí z nás si historické pamiatky predstavujú tak, že na každom rohu stojí nejaké múzeum a medzi nimi sochy, obohnané plotom s ceduľkou „nedotýkať sa“. V Side to bolo ale úplné iné. Keď sa povie historická pamiatka, tak ide napríklad o ruiny alebo skutočné zrúcaniny. Pre mnohých sa to môže zdať ako také nič, ale napríklad mne, sa to páčilo veľmi. Z takýchto miest totiž podľa mňa naozaj dýcha história. Zrúcaniny budov si môžete prejsť po vlastných nohách a všetko pekne ohmatať. Turecko teda ponúka takýto historický zážitok.
Nachádzajú sa tu samozrejme aj spomínané múzeá a také pamiatky, ako ich poznáme mi. Pre mňa však bola práve táto časť prehliadky historického mesta, tak trošku nudná. Je to však len vec názoru. Ja vo nejako vo všeobecnosti neobľubujem múzeá a také tie strojené výstavky histórie.
Historické ruiny pri západe slnka.jpg
Mimochodom, ak chcete zažiť ozajstnú a skutočnú atmosféru tejto krajiny, tak sa určite nezdržiavajte len v hoteli a jeho okolí. Nepochybne ide o veľmi pekné a príjemné miesta, ktoré človeku ponúkajú absolútny luxus. Nie je to však Turecko v pravom slova zmysle. Ak chcete vidieť uličky plné stánkov s rozličným tovarom, ochutnať miestne špeciality a zažiť Turecko také, aké je, určite choďte aj do starej časti. Prečo sa vlastne mesto a jeho okolia nazýva starou časťou? Pretože drvivá väčšina hotelov, tu vyrástla až v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. Domáci ich teda pokladajú za novú časť mesta, a tú starú, logicky za starú.