Absencia na sociálnych sieťach

Čo ak by ste sa dozvedeli, že najnovším trendom je práve absencia na sociálnych sieťach? Tento trend začal asi niekedy pred dvoma rokmi, a to najmä medzi psychológmi a psychiatrami, ktorí prirovnali závislosť na sociálnych sieťach ku závislosti na drogách, alebo alkohole. Túto závislosť si však málokto všimne, keďže na prvý pohľad nepôsobí tak deštruktívne ako vyššie spomínane závislosti. Nenechajme sa však oklamať! Psychologický dopad je podobný!

aplikace
 
Oberajú Vás o čas
 
Bežný človek vo veku do 30 rokov strávi na sociálnych sieťach denne niekoľko hodín. A to všetko počas tých chvíľ, kedy si nevinne listuje v telefóne, tablete, alebo na počítači. Skúste si zrátať čas a všetky chvíle, kedy je vaša pozornosť nenávratne zabraná jednej z mnohých aplikácii vášho telefónu a prekvapivo zistite, že podstatná časť vášho času je obsadená prázdnym prehliadaním obsahu na spomínaných sieťach. Práve špecialisti z oblasti duševného zdravia poukazujú na to, že tento čas sa dá využiť oveľa zmysluplnejšie.
 
Trend medzi internetovými osobnosťami
 
Po istej dobe sa z absencie na sieťach stal trend. Wall Street Journal v marci roku 2019 napísal článok o devastujúcich a hlavne na prvý pohľad neviditeľných negatívnych vplyvov našich každodenných aktivít na internete. To sa spojilo s vlnou známych blogerov a vlogerov, ktorí začali propagovať myšlienky negatívneho vplyvu sociálnych sieti a vytvorili z toho akýsi „challenge“. Na youtube nájdeme mnohých známych tvorcov, ktorí buď absolútne vypustili sociálne siete zo svojho života, alebo si dali tzv. „30 dní bez“, kde popisujú svoje pocity, aké to je žiť bez každodenného prehľadávania Facebooku, alebo Twitteru.
 
média

Skúste to aj vy
 
Stačí si na istú dobu vymazať aplikácie z telefónu a sami môžete vyskúšať aké to je žiť bez facebooku. Nezľaknite sa však abstinenčných príznakov! Ako každá 

Nezařazené