Bezbolestné a rýchle odstránenie kŕčových žíl

Ešte pár rokov dozadu, nebolo odstraňovanie kŕčových žíl, tou najpríjemnejšou záležitosťou. medicína ide neustále dopredu, a preto sa dnes môžete tohto zdravotného problému zbaviť v priebehu niekoľkých minút a navyše bez absolútneho nepohodlia. Riešením je laser.

Nohy na bielej plachte.jpg

Operácia kŕčových žíl laserom je jednou z najmodernejších techník, ktorá sa v tejto oblasti, v súčasnosti, používa. Na rozdiel od chirurgického zákroku podstúpite len lokálnu anestéziu, ktorá je nepochybne bezpečnejšou voľbou. Pomocou malého vpichu vám bude priamo do žily zavedené laserové vlákno. To následne žilu zahreje, čím sa uzatvorí. Keďže postihnutá žila už nebude v „prevádzke“, zastaví sa v nej i prietok krvi. Krv bude naďalej prúdiť v okolitých – zdravých cievach.

Keďže vaše nohy budú umŕtvené, nemusíte sa obávať žiadnych bolestí. Obrovskou výhodou je i to, že po zákroku nebudete bojovať so žiadnymi modrinami, opuchmi alebo bolestivými stavmi. Rekonvalescencia trvá kratšie ako týždeň, konkrétne dva až tri dni. Základom je to, aby ste čo najviac chodili. Dlhé sedenie alebo naopak státie totiž môžu stav vašich ciev výrazne zhoršiť. Po tejto dobe budete musieť svojho lekára navštíviť ešte raz, a to za účelom kontroly, ktorá prebieha pomocou ultrazvuku.

Doktori na operačnej sále.jpg

Nepochybným plusom je aj krátky čas. Kým pri klasickom zákroku, si na stole poležíte dve až tri hodiny, pri operácii laserom, je to iba pol hodinka. Do bežného života sa budete môcť vrátiť už na druhý deň po zákroku. Pod bežným životom myslíme napríklad vašu prácu, chodenie do obchodu alebo upratovanie v domácnosti. Po vlastných však odídete ihneď po skončení terapie. Určite oceníte i bezpečnosť tejto metódy. Pri chirurgickom odstránení kŕčových žíl existuje až päť percentná pravdepodobnosť vzniku žilovej trombózy. Pri operácii laserom je to necelé pol percento.