Hliníkove okná nemajú konkurenciu.

Pri výbere výplne veľkých stavebných otvorov ako sú okná alebo veľké presklené plochy sa dnes rozhodujeme medzi plastovými a hliníkovými konštrukciami. V rodinných domoch mnohí ešte rozmýšľajú nad drevenou alternatívou, no súčasné moderné stavby sa snažia o maximalizáciu veľkosti sklenených stien, na ktoré už drevo väčšinou svojimi vlastnosťami nestačí. Materiál, ktorý bez problémov zvláda takéto požiadavky je dnes jednoznačne hliník.

hliníkové okná

Hliníkové okná a fasády sú tvarovo stále a pevné, takže sú najvhodnejšie pri umiestnení do veľkých stavebných otvorov. Množstvom výhod hliníkové okná https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/ odsunuli plastové a drevené okná na druhú koľaj a tento rozdiel sa ešte viac prehĺbil pri súčasných požiadavkách na veľkorozmerné sklenené plochy.

V minulosti mali hliníkové okná tú nevýhodu, že hliníková konštrukcia ľahko prepúšťala teplo, takže aj kvalitné trojsklá neboli veľmi účinné. Dnešné kompozitné materiály tento problém vyriešili a tepelné mosty znížili na minimum. Ostatné vlastnosti hliníkových okien sú naozaj exelentné. Sú navyše veľmi odolné voči vlámaniu a poskytujú aj možnosť výroby kvalitných protipožiarnych dverí. Hliníkové konštrukcie sú taktiež veľmi pevné aj pri užších profiloch, takže výsledné produkty pôsobia veľmi elegantne a štýlovo. Nie sú potrebné masívne hrubé profily ako pri plastových oknách, ktoré sú už dokonca pri väčších plochách nepoužiteľné.

hliníkové okná

Dizajnéri súčasných budov veľmi vítajú hliníkové okná a hliníkové fasády aj kvôli možnosti nekonečnému výberu farebných odtieňov v matnom alebo polomatnom prevedení. Elegantný a štýlová vzhľad, aký vám poskytnú hliníkové rámy nedosiahnete nikdy v plastovom prevedení. Takéto hliníkové okná zvyšujú celkovo aj hodnotu celej stavby, svoj tvar nemenia ani po rokoch užívania a sú bezkonkurenčne trvácne. Asi vám nikto iný neponúkne záruku životnosti 50 rokov ako je to u hliníkových okien.