Keď nemáte na stavbu alebo ako „postaviť“ svoje víkendové sídlo za pár drobných

Roky rokúce sme https://refresher.cz/48882-Druha-cast-kolekcie-PAY-FOR-US-LORD-mysli-na-nasu-planetu túžili po chatke, kde by sme mohli s rodinou tráviť víkendy. Panelák je predsa len panelák a hlavne počas leta, človek jednoducho chce niekde vypadnúť. Zdedili sme pozemok pri vode po starých rodičoch a veľmi dlho sme plánovali stavbu. Peniaze na materiál a robotníkov by sa aj našli, no všetky stavebné povolenia a ostatné „papierovačky“, na to sme jednoducho nemali. Navyše to bolo na naozaj dlhé latke, takže sme stavbu odkladali a odkladali. Pred rokom však manžel narazil na niečo, čo nám našu dilemu pomohlo vyriešiť dokonale. Hovorím o mobilnom domčeku, ktorý chatu nahradil na sto percent, a to bez akýchkoľvek stavebných povolení. Biele mobilné domy postavené na kopci vedľa seba

Náš domček stál okolo päťtisíc eur. Kupovali sme ho od firmy Euromobilnidomy a všetko prebehlo bez najmenších problémov.Firma nám ho priniesla na dané miesto a mohli sme si užívať víkendové dovolenky a opekačky s priateľmi. Nejde presne o tento kúsok, no náš mobilný dom je veľmi podobný domčeku Ascot Mohren EUROMOBILNÍ DOMY. Sedia rozmery, vzhľad a v podstate i cena. Ako som už naznačila na začiatku, v prípade mobilného domu nepotrebujete žiadne stavebné povolenia. Základom je to, aby ste mali vlastný pozemok alebo si nejaký prenajali. Samozrejme, že dom nemôžete odparkovať hocikde, kde sa vám bude páčiť.
Muž v hnedých nohaviciach a bielom tričku griluje klobásy na grile
Dajte si pozor na jednu vec, a to akékoľvek stavebné úpravy okolo domčeka. Keď sme zisťovali, ako je to so stavebnými povoleniami, narazili sme na prípad staršieho manželského páru, ktorý mal dosť veľký problém preto, lebo svoj dom pripojili na elektrinu a pristavali k nemu terasu. Ak by ste totiž k mobilnému domu prirobili čokoľvek so základmi, ide o stavbu a povolenie potrebujete. takže pozor, pozor, aby ste nemali zbytočné opletačky s úradmi. To isté platí aj o pripojený na elektrinu, vodu alebo kanalizáciu. Pokiaľ by ste takéto úpravy predsa len chceli vykonať, zájdite vopred na príslušný stavebný úrad, je totiž dosť možné, že dostanete výnimku, takže bude stačiť, ak stavbu iba ohlásite.