Koľko hračiek potrebuje dieťa vo veku 1-2 rokov?

Hlavnou kvalitou každej hračky, po jej bezpečnosti, považujem univerzálnosť. Ak  sa môžete hrať s hračkou len v jednom smere, potom je to zlá hračka. Na základe tohto pravidla som zostavila môj zoznam povinných hračiek.

knížka

Panenka. Nezáleží na tom, či máte chlapca alebo dievča: každé dieťa potrebuje aspoň jednu krásnu bábiku. Otcovské pocity, ako matčiny pocity, musia byť vychovávané z kolísky. Mnoho chlapcov je šťastných, že ošetrujú bábiky, hodia ich do kočíka a položia ich do postele. V tomto nie je nič neprirodzené.

Kočík.Nie je potrebné kupovať invalidný vozík. Môže to byť vozík, nákladný automobil s plošinou, čokoľvek na prepravu hračiek.

Kocky. Mnoho rôznych tvarov a farieb drevených častí. Jedná sa o veľmi všestrannú hračku, ktorá rozvíja predstavivosť. Kocky môžu byť domy, nábytok pre domček s bábikami, na počítanie. A viete si aj predstaviť, že ide o kúsky torty a kŕmiť nimi bábiku. Kocky sa môžu zmeniť na lokomotívu alebo vežu. Môžete ich uložiť do kočíka. Uisťujem vás, deti sami vám povedia tucet ďalších spôsobov, ako sa hrať s kockami.

kostičky

Riad. Nie je to len súbor detských súprav z predajne. Kúpte si alebo nájdite vo svojej kuchyni niekoľko nádob rôznych rozmerov, misky, mliečne fľaše, jogurt, rôzne veká, lyžice. So skutočným riadom sa  hrajú deti oveľa ochotnejšie.

Vreckovka.Len kúsok látky. Neverte tomu – skontrolujte svoje dieťa. Kapesník je veľmi všestranná vec. Jedná sa o koberec, plienku na bábiku, obrus a pláštenku. Pod ním môžete skryť hračky, môžete sa skrývať, alebo môžete skryť svoju matku. Môžete použiť bežnú detskú plienku, ale dáva sa prednosť kúskom jasnej bavlny.

Books. Nie je potrebné mať veľkú knižnicu, ale nechajte nech je plná  kvalitnými krásnymi knihami overených autorov s ilustrovanými ilustráciami. Mimochodom, prvé knihy pre dieťa môžu byť ľahko vyrobené z jednoduchého fotoalbumu. Vytlačte fotografie rodinných príslušníkov, obľúbených hračiek alebo zvierat a podpisujte ich veľkým písmom a vložte ich do malého fotoalbumu. Vyberte obrázky na rôzne témy, napríklad: zvieratá, hračky, doprava, oblečenie.

Nezařazené