Kombinácia prírodných prvkov je pre vašu domácnosť ten najlepší krok.

Prírodné materiály sa v interiérovom dizajne používajú čoraz častejšie. A nejedná sa pritom len o použitie jedného druhu prírodného materiálu. Kombinácia prírodných prvkov je veľmi vkusným dizajnovým postupom, kedy môžete zmaximalizovať efekt všetkých použitých materiálov. Drevo prináša do domácnosti teplo. Pôsobí príjemným a upokojujúcim dojmom a nové drevené zariadenie dokonca osviežujú vzduch svojou sviežou vôňou. Drevo je vďačný materiál, keďže je odolný, má zaujímavú štruktúru a nezamoruje váš byt toxickými látkami. PVC a rôzne iné druhy plastov, či prvkov, na výrobu ktorých boli použité chemikálie, nie sú pre naše zdraviu nezávadné bývanie to pravé. Zároveň, čo sa týka životnosti, určite to tiež nie je ekonomická investícia.

Prirodneprvky

Kameň sa v poslednej dobe taktiež objavuje čoraz častejšie ako obľúbený materiál použitý ako obklad kúpeľní, podláh, stien, krbov, či ako pracovné kuchynské dosky alebo stoly. Kameň prináša pocit chladu a ako termoizolačný materiál je veľmi účinný. Kameň teda môžete využiť v kuchyni a ako obklad krbov. Kameň dodáva domácnosti efekt luxusu a čistoty. Zároveň kamenný materiál podľa svojho typu prináša do domácnosti rôzne farby a zaujímavé vzory. A čo by ste povedali na kombináciu prírodných prvkov? Nie je to len kameň a drevo. Môžete siahnuť aj po ratane, či doplnkoch z prútia. Taktiež umiestňovanie rôznych typov a tvarov rastlín v dome a byte je pre psychickú aj fyzickú pohodu priaznivé.

Prirodneprvky2

Kombinácie prírodných prvkov sa báť nemusíte. Stačí iba zharmonizovať ich štruktúru a farbu. Netreba priestor príliš prekombinovať, avšak prírodných materiálov nikdy nie je doma dosť. Ak vás zaskočí vyššia cena dreveného nábytku, obkladu alebo podlahy oproti ich umelohmotným variantom, treba pritom myslieť na to, že investujete v prvom rade do kvality. Takže z dlhodobejšieho hľadiska sa vám táto počiatočná investícia vráti. A kombinácia prírodných prvkov Goraslovakia sortimentom, vám pôjde ako od ruky.