Led svetlá, úsporné svetlá budúcnosti

Svieťte moderne a pritom úspornejšie. A tiež bezpečnejšie pre životné prostredie. V súčasnej dobe to nie je problém, pretože trh nám ponúka množstvo LED výrobkov.

A čo si pod nimi môžete predstaviť? Žiarovky, svietidlá, reflektory, trubice, svietiace pásy,… v stručnosti všetky typy svetelných produktov, ktoré ale v tomto prípade k svieteniu používajú svetlo emitujúce diódy.

Led diódy

Prečo práve diódy a v čom spočíva ich výhoda?

V prvom rade sú úspornejšie. Vravíme o veľmi úspornej technológii emitovania svetla. „Ledky“ žiara úspornejšie práve vďaka diódam, ktoré spotrebujú minimum energií a po zapnutí sa ihneď rozsvietia. Následne žiaria neprerušovane a spoľahlivo a kvalitné led produkty sa môžu pýšiť dlhou životnosťou s odhadom žiarenia na asi 50 000 hodín.

  • Rozžiarenie diódy je z pohľadu pravidelného úsporného žiarenia veľmi výhodné, diódy sú známe svojou nízkou spotrebou elektrickej energie a kvalitné modely tiež dlhou dobou žiarenia.

Ktoré produkty z rady LED sú najžiadanejšie?

Ako totiž odznelo, na trhu sa stretávame s najrôznejšími druhmi led svetiel. Najčastejšie je ale aj v tomto prípade záujem o led žiarovky s klasickými závitmi, ktoré sa svojim tvarom a výzorom od klasickej starej žiarovky nijak nelíšia. Líšia sa však svojou technológiou žiarenia a teda oveľa efektívnejšou úsporou energií.

Led pás

Ak sa bavíme o populárnych led výrobkoch, rozhodne by sme nemali zabudnúť spomenúť led pásy. Svietiace samolepiace pásy s veľmi praktickým tvarom a celkovým dizajnom, ktoré sa dajú nalepiť prakticky na akékoľvek ľubovoľné miesto, a to aj tam, kde by sa iné svetlá nezmestili. V tomto prípade sú na výber pásy s klasickým bielym svetlom, ale populárny je hlave farebny led pas so svojim dekoratívnym využitím. Pásy s funkčným ako aj dekoračným účelom, presne podľa potreby. A je len na vás a vašich kritériách, ktorému typu dáte prednosť.