Nárast finančnej zodpovednosti? Rast IQ!

S financiami a hlavne ich riešením a míňaním sa stretávame často. No ako sa pravdivo vraví- „Vo všetkom zlom hľadaj i to dobré.“ A veru je tu pozitívum i v riešení zložitej finančnej situácii. Niektorí mi teraz možno zanadávate, iným možno zlepším náladu.
bílé nápisy
Ale s riešením finančnej situácie sa v človeku rozvíja inteligencia.
Čím viac sa budeme touto otázkou zaoberať, tým viac budeme odolnejší, pripravenejší a zároveň si pravidelne cvičíme a posilňujme mozog. Skrátka, človek má potrebu stále niečo riešiť a robiť. Môže za to jeho mozog, ktorý si takisto pýta svoju pravidelnú rozcvičku a stravu. Pravidelným riešením finančnej situácie mu túto rozcvičku a stravu pravidelne doprajeme a teda bude výkonnejší, čo sa nám ukáže v pozitívnom svetle. Je to podobné, ako keď sa človek vzdeláva a číta.
úspěšná žena
Pôsobí sčítanejšie a múdrejšie ako človek, ktorý prečítal jedine Šlabikár. Túto inteligenciu nemusíme využiť len na počítanie peňazí ale i v iných veciach, ktoré nám život ponúka. Potreba prevziať zodpovednosť za lepší finančný stav nás chtiac- nechtiac motivuje. Motivuje nás k spôsobu, akým získať peniaze. Myslím poctivou cestou. Teda snažíme sa zdokonaľovať v rôznych veciach, ktoré s týmto súvisia. Ak zoberieme brigádu, už len v tomto smere získame určité znalosti a posilníme mozog. Pokiaľ však máme potrebu zarábať viac, musíme vybavovať mnohé zložité veci, ktoré s prácou ani nesúvisia. Aj v tomto smere však získava náš mozog. Niektorí z nás majú také vysoké odhodlanie, že vyštudujú a stanú sa z nich doktori, inžinieri,… To však opäť aj kvôli finančnej otázke. Veď kto by sa prihlásil na vysokú školu a neskôr prijal zodpovednú prácu, keby za to nebol finančne ohodnotený?
Dolar na dlani
Takže sa na to musíme pozerať pomocou ďalšieho známeho a pravdivého výroku:
“ Čo ma nezabije, to ma posilní.“
Počas tejto cesty s riešením finančnej otázky získame i nepríjemné skúsenosti, budeme svedkami zážitkov, kedy budeme sklamaní i nervózni. To opäť pracuje mozog. Uloží túto nepríjemnú skúsenosť a vytvorí nám akýsi inštinkt, aby sme sa podobným situáciám nabudúce vyhli a vedeli ich riešiť inak, menej bolestným spôsobom.

Nezařazené