Nudíte sa? Na to je život príliš krátky!

Stáva sa vám, že presedíte celý deň pred televízorom, alebo počítačom? Alebo svoje víkendy trávite ležaním a ničnerobením? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, akú obrovskú chybu robíte? Žijeme len raz a preto nie je čas na nudu. Preto sa takýto prístup k životu posnažte čo najskôr zmeniť.

letiště
 
Porazte nudu zábavou
 
Na svete je toľko činností, ktoré môžeme robiť. Ak nemáte žiaden koníček, začnite chodiť do prírody, prechádzajte sa, začnite maľovať, venujte sa športu, začnite chodiť na hodiny tanca, alebo si kúpte psa. Všetko, čo vás rozum a telo aspoň trošku zamestná, je lepšie ako ničnerobenie. Možno si hovoríte, že sledovanie videí na youtube, je taktiež aktivita. To bezpochyby áno, ale všetko s mierou.
 
Viete čo robí ničnerobenie s vašou hlavou?
 
Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí holdujú pohodlnému a lenivému spôsobu života, doslova poškodzujú svoj mozog. To sa prejaví hlavne vo vyššom veku. Začnete skôr zabúdať a vaša hlava bude náchylná na rôzne vážne ochorenia. Nuda a život bez motivácie, či jasných cieľov, navyše vedie k vzniku depresie. Verte, že touto chorobou nechce trpieť naozaj nikto. Možno si myslíte, že ide o výmysel, ako vyzerať zaujímavo. To však nie je pravda. depresia je vážna choroba, ktorá dokáže náš mozog zožrať zaživa. Ak jej teda nechcete podľahnúť, začnite so sebou čím skôr niečo robiť.

koncert
 
Zamyslenie na záver
 
„Žime tak, ako by bol tento deň posledný.“ Túto známu vetu počul snáď každý z nás. Ono je to ale pravda. Ak by vám niekto povedal, že tento deň, je váš posledný, pravdepodobne, by ste sa veľmi rýchlo vykašľali na bezvýznamné čumenie do obrazovky. Čo presne, by sme v takomto prípade robili je veľmi ťažké povedať. Samozrejme, že takáto situácia je menej ako pravdepodobná. Túto filozofiu, by sme si však mali všetci premietnuť do svojich životov. Ak si predstavíte koľko veľa vecí, môžeme stihnúť za dvadsaťštyri hodín, je veľká škoda tento čas premárniť. 

Nezařazené