Osvetlenie, ktoré je estetické a zároveň šetrné

LED svietidlá sa stali v poslednom období veľmi obľúbené a využívané v akomkoľvek prostredí, v rôznych štýloch a formách osvetľovania. Môžu tvoriť hlavné alebo len pridružené osvetlenie, dá sa ním zvýrazniť len určitá časť priestoru, osvietiť nejaké umelecké dielo alebo dotvoriť náladu v miestnosti farebnými akcentmi a prechodmi.

priestranný interiér

Svetelné zdroje z radu LED sa vyrábajú ako pásiky, trubice, žiarovky alebo panely. Každé z nich poskytujú kreatívne možnosti umiestnenia do priestoru, a častokrát aj do inak neprístupných miest, kam by sa bežné osvetľovacie teleso nedostalo. Funkčné led panely osvetlenie prinášajú LED panely, ktoré sa jednoducho zapustia do kazetového stropu či sadrokartónového podhľadu a zapadnú tak do štýlu a kompozície daného priestoru. Na trhu sú v súčasnosti v ponuke panely, ktorých hrúbka postačí na to, aby sa jednoducho umiestnili do otvoru v podhľade zníženom o 10 centimetrov a uchytili pomocou dvoch klipov po bokoch panela. V balení je spolu s telesom aj napájací zdroj na 230V s možnosťou priameho zapojenia do siete.

Moderné LED panely sú vybavené čipom SMD2835, majú vysoký index podania farieb a uhol svietenia dosahuje až 150°. Tieto skutočnosti zabezpečia, že osvetľované predmety budú farebne verne podané. Záruka LED panelov je predĺžená na 3 roky. Tieto panely dnes dokážu adekvátne nahradiť klasické žiarovky 40W, 90W či 120W, a teda je možné ich využívať aj ako hlavný zdroj svetla. Na výber sú tvary štvorca a kruhu, čo umožňuje ich široké dizajnové využitie.

led 1

Najmodernejšie typy svietidiel sú úsporné, šetrné k životnému prostrediu, ich inštalácia je jednoduchá, vzhľad je atraktívny a dokonca sú možnosti výberu medzi teplým a studeným alebo neutrálnym odtieňom bielej farby. Teplú určite oceníte v domácom prostredí, ak túžite po útulnom a príjemnom priestore, studenú naopak využívame hlavne na osvetlenie väčších priestorov ako sú sklady, haly alebo parkoviská. Neutrálny odtieň je však akousi zlatou strednou cestou, pretože neruší a je vhodný na miesta určené na relax, ale aj do priestorov, v ktorých vykonávate nejaké aktivity. Ponuka je široká, takže si vyberie každý.