Pozor na diéty

To, z čoho mnohé ženy dnes strácajú hlavu a zdravý rozum je túžba vyzerať čo najlepšie. Často však nie sú objektívne a nezaujímajú sa o svoje zdravie. Vďaka nestálemu pocitu spokojnosti sú schopné zmeniť svoj životný štýl prakticky bez dôkazov, že robia dobre. Subjektívny pocit tu nemôžeme zaradiť, nakoľko nejeden človek stratí prehľad a nadhľad, ak chce zmeniť seba samého.

snídaně

Nutričné faktory

To je téme, ktorá mnohých vegánov šokuje. Často po čase zistia, že ich strava nie je vyvážená. Niet divu. V súčasnosti populárna surová diéta, v ktorej je povolené konzumovať iba surové ovocie a večer zeleninu je na vzostupe. Ak to znie bláznivo, verte, že aj je. Prax ukázala, že dlhodobá vegánska alebo vegetariánska strava sa nevhodne podpisuje na celkom zdraví človeka. Ženy sú od stravy viac závislé ako muži, keďže nejedna z nás chce otehotnieť a stať sa matkou.

Zástancovia čisto zeleninovej a ovocnej stravy si neuvedomujú, z čoho naše telo pozostáva, a čo všetko treba na to, aby sa bunky obnovovali a nedošlo k starnutiu alebo chorobe. Pravdou je, že väčšina striktne sa stravujúcich ľudí nekonzumuje predpísané množstvo vitamínov a bielkovín. Naopak, hory cukru a vlákniny, ktorú naše telo nedokáže spracovať, to je to, čo nútia svojmu telu. Niet preto divu, že po čase, ak sa ich tukové vrstvy spália, začínajú vegáni registrovať zdravotné problémy, ako akné, búšenie srdca, únavu a psychické problémy. Samozrejme k tomu patrí aj zlé trávenie, no to sa vyskytuje počas celého času.

džus

Tento trend choroby a predčasného starnutia si všímajú ľudia čoraz viac. Neraz sa stáva, že bývalý vegán je kruto kritizovaný pre svoj odchod z diéty. Preto sa na internete šíri vďaka bežným ex-vegánom a ex-vegetariánom posolstvo, ktoré môže niektorým zmeniť život. Skoncovať teda s rôznymi diétami je asi to najrozumnejšie, ako si zachovať pevné zdravie a jasnú myseľ.