Sklenených prvkov v interiéri sa netreba báť, sú prínosom

Dvere nie sú v podstate veľmi zaujímavý prvok v interiéri, ale iba dovtedy, pokým sa s ich dizajnovým prevedením nepohrajú architekti a spod ich pera sa na svetlo sveta nedostanú originálne a jedinečné návrhy dverí, napríklad sklenené posuvné dvere. Tie sa stali zaujímavým a často využívaným prvkom pri projektovaní interiérov, ale aj exteriéru.

Zaujímavý moderný priestor

Spojiť funkčnosť s elegantným vzhľadom a originálnym nápadom sa podarí v prípade, ak sa dizajnéri zamerajú na prvok, ktorý chcú vytvoriť alebo vylepšiť, môžu to byť aj sklenené posuvné dvere. Táto súčasť takmer každej stavby sa stala centrom záujmu projektantov, pretože sklo dovoľuje pohrať sa s tvarom, povrchovou úpravou a pritom využiť všetky benefity, ktoré tento materiál ponúka.

Sklo je v základnej verzii priehľadné, a to sa dá výborne využiť a vyrobiť z neho dvere, ktoré budú plniť svoju funkciu, ale neuberú toľko potrebné svetlo z priestoru, ale naopak, posuvné sklenené dvere ešte ho dokážu aj opticky zväčšiť. Posun dverí je veľkou výhodou hlavne v stiesnenejších podmienkach, kedy šetríme každý centimeter priestoru. Na otváranie, respektíve posúvanie nie je potrebný veľký priestor pred dverami a ani v miestnosti, kde sú umiestnené.

Na výrobu sklenených posuvných dverí sa používa bezpečnostné sklo, základným prevedením je v čírej forme, ale v prípade, že chceme tento prvok ozvláštniť, môžeme ich vyrobiť z matného, pieskovaného, farebného skla alebo priamou tlačou na sklo, nalepením grafickej fólie či v rozličných farebných vzoroch, každý pokus o originalitu bude úspešný a dvere sa stanú stredobodom celého interiéru.

Sklenené dvere v hliníkovom ráme

Architekti moderných stavieb si dajú záležať na tom, aby boli ich návrhy funkčné, moderné a zaujímavé, a preto častokrát využívajú krásu čistých línií, čo sa pri sklenených posuvných dverách prejavuje v tom, že ich navrhujú bez rámov, ktoré inak môžu byť hliníkové. Bezrámový systém je dizajnovo veľmi žiadaný, neruší celistvosť štýlu, ale decentne ho dopĺňa a umocňuje jeho výraz.