Spoločenské hry v elektronickej verzii

Niekedy na to, aby sme si mohli s rodinou užiť krásny večer pri stolných hrách, sme museli zájsť do hračkárstva a kúpiť si tam nejakú hru, ktorú sme mohli spolu hrať. Stálo nás to peniaze a niekedy pri tej hre aj nervy. Ale dnes je veľká časť z týchto hier v podobe mobilných aplikácii, ktoré si môžete stiahnuť úplne zadarmo. Koľkým takýmto aplikáciám sa dostalo veľkej popularite?

člověče nezlob se

1. Človeče nehnevaj sa
Dá sa povedať, že toto je jedna z najväčších klasík a aj jedna z hier, ktorá vás vedela dostať do bodu varu. Niekoľkokrát skončila hracia figúrka alebo kocka buď v niekoho hlave alebo celá hracia doska rozhádzaná po celej miestnosti.
V poslednej dobe sa dostalo obrovskej pozornosti mobilnej verzii s názvom Ľudo. Môžete to hrať online na Messengeri spolu so svojimi priateľmi alebo s neznámymi ľuďmi z celého sveta. Je to trošku pozmenená verzia. Na hraciu dosku bolo pridaných niekoľko polí, kde vás nemôžu vybiť. Rovnako ako v domčeku bolo pridané piate pole, na ktorom sa museli nachádzať, na to aby hráč vyhral, všetky figúrky.

karty
2. Kartové hry
Určite ani jedna z kartových hier sa nezaobišla bez nejakých potýčok. Namiešavanie karát, alebo podvádzanie iným spôsobom. Kartová hra, ktorú určite každý pozná. Rád ju hrával ako malý a baví ho až do dospelého či postaršieho veku.
Ani karty sa však nezaobišli bez inovácie. Existuje niekoľko aplikácii na štýl týchto hier. Majú niekoľko miliónov stiahnutí a pozitívnych hodnotení. Majú aj možnosť „hra pre dvoch“. Takže ak ste si náhodou zabudli karty a máte k dispozícií túto aplikáciu, nič vám nebráni si ju zahrať spolu s kamarátom.

3. Kocky
Večer plný nudy sa dal jednoducho premeniť na zábavu šiestimi kockami, papierom a perom. Nič viac a nič mene. O zábavu bolo postarané. Aj v tomto prípade sa našiel niekto, kto sa rozhodol to previesť na mobilnú aplikáciu. Nepotrebujete kocky, papier či pero. Nemusíte dokonca ani počítať. Všetko to za vás urobí jednoducho celý ten program. Jediné čo musíte robiť je iba ťukať, ťukať a ťukať. Tým sa dostanete k cieli.

šachy

4. Šach
Už viac si pamätať to, ako ktorá figúrka môže ísť nemusíte. V aplikáciách sa vám pekne zobrazia všetky možnosti. Aj možnosť vybitia figúrky. Nemusíte sa tak teda trápiť s tým, ako chodí kôň alebo dáma. Pre začiatočníkov to je veľké pozitívum rovnako ako to, že si v niektorých aplikáciách môžete nastaviť aj tréningy alebo riešenie matových situácií. Vybrúsite tak svoje schopnosti lepšie akoby ste museli hľadať niekoho kto by si na vás našiel čas.