Test kvality vody

Máte pochybnosti o kvalite vody, ktorá Vám doma tečie z vodovodného kohútika? O jej kvalite už nemusíte len uvažovať. Presný rozbor vody si môžete urobiť kedykoľvek, a to vďaka testu vody z ponuky e-shopu VODASERVIS. Domáci test vody je ten najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ktorým zistíte, aká je úroveň kvality Vašej vody. Na výsledky nemusíte čakať dlhé týždne, ako to býva v prípade laboratórnych testov. Odpoveď totižto získate už za neuveriteľných 60 sekúnd. Výsledok Vám zodpovie, aká je úroveň dusitanov vo vode. Tie sú veľmi nebezpečné obzvlášť pre malé deti. Taktiež sa dozviete, ako je na tom Vaša voda ohľadom dusičnanov.

pohár vody

Ich nadmerná prítomnosť indikuje znečistenie zdroja vody splaškami alebo hnojom. Dozviete sa aj to, či je Vaša voda tvrdá alebo mäkká, pričom čím mäkšia voda, tým lepšie. Tvrdá voda totiž nepriaznivo pôsobí na všetky elektrospotrebiče, ktorými voda preteká. Usádza sa v nich nepríjemný vodný kameň, ktorý spotrebiče sústavne poškodzuje. Negatívny vplyv tvrdej vody môžeme zbadať aj na stave našej pleti a vlasov. V rámci tohto rozboru vody sa dozviete aj pH vody. Merač pH vody by mal ideálne ukázať hodnotu v rozpätí od 6,8 do 7,6. To je totiž norma pre ideálne pH pitnej vody.

voda

Testom odhalíte aj množstvo chlóru vo vode. Jeho prítomnosť vo vode je z hľadiska hygienickosti vody dôležitá, no nesmie presahovať isté hodnoty, aby nebol naopak pre telo škodlivý. Na to, aby ste tento domáci test vody urobili, nepotrebujete žiadne skúsenosti. Zvládne to naozaj každý a rovnako nebudete mať problém ani s odčítaním výsledkov testu. V balení je totiž k dispozícii grafická šablóna, ktorá Vám pomôže správne vyhodnotiť výsledky. Keď náhodou vďaka testu zistíte, že Vaša voda je tvrdá, nezúfajte. S tvrdosťou vody Vám veľmi rýchlo a jednoducho pomôžu zmäkčovače vody, ktoré sú v rôznych variáciách dostupné v e-shope VODASERVIS. Stačí málo a aj Vy sa môžete tešiť z benefitov mäkkej vody. Veľmi rýchlo si zvyknete na to, že Vaša kúpeľa nebude zahalená vodným kameňom a nestrávite každý víkend hodinu čistením vodovodných batérií.