Virtuálna mena bitcoin

Možno ste už počuli o tejto forme meny, ktorá sa čím ďalej tým viac dostáva do povedomia ľudí. Jedná sa o kryptomény, teda o virtuálnu formu peňazí. Týchto kryptomén je viacero, no najrozšírenejšou je zatiaľ bitcoin. Aspoň teda, čo sa informácii o nej týka a celkového povedomia ľudí. No napriek tomu sú tu aj taký, ktorý o tejto mene nič nevedia a je to pre nich nepredstaviteľné alebo ani netušia čo to slovo „bitcoin“ vôbec znamená.

bitcoin

Prvý krát som sa s týmto pojmom stretla pri mojom štúdiu a nijak výrazne som mu nevenovala pozornosť. Neskôr som zaznamenala prednášku s týmto názvom a touto témou. Odhodlala som sa ísť, no kvôli veľkému záujmu som sa na ňu nedostala. Nevenovala som tomu pozornosť a až neskôr som sa o tom začala dozvedať viac. Táto mena sa „ťaží“ prostredníctvom počítača. Je ťažké si to predstaviť, no je to ako keby hľadanie tých správnych kombinácii a toto hľadanie uskutočňuje počítač.

Aj prostredníctvom vášho počítaču sa môže niekto pripojiť a ťažiť kryptomény. Stáva sa to najmä pri reklamách, ktoré vám vyskakujú atď. Je to však zriedkavé. Pri tejto forme peňazí nikdy nie je jasné koľko získate alebo, či všetko nestratíte. Má to prudké výkyvy, tieto výkyvy sú nesmierne veľké. Taktiež sa pri tomto ťažení spotrebúva neskutočne veľa elektrickej energie, prirovnáva sa to k spotrebe veľkých miest.

kryptoměna

Ak by ste sa rozhodli investovať tak si je potrebné o tom naštudovať veľmi veľa. Existuje príbeh, kedy jeden muž predal všetko, čo mal ako dom, auto a všetok svoj hmotný majetok a išiel na rok bývať do karavanu. Všetky získané peniaze investoval a za rok sa stal milionárom. Neviem, či je tento príbeh úplne založený na pravde, no bolo to v časoch kedy sa ešte takýmto spôsobom na bitcoinoch dalo zarobiť množstvo peňazí a v tom čase výrazne vzrástla hodnota. Na Slovensku už fungujú aj automaty, kde si môžete tieto peniaze z bitcoinov vybrať.