Ako sa správne pobaliť

Dovolenky sa už všetci nevieme dočkať veľmi dlhú dobu. Tak, ako pomaly prišlo leto, naše očakávanie sa pomaly, ale isto blíži ku koncu a nástup dovolenkovej sezóny sa čoraz viac blíži. Niektorí už dokonca odpočítavajú samotné dni, iní si počkajú ešte zopár mesiacov. Tí, ktorí sa tešia až priveľmi sa zvyknú baliť dokonca aj pár týždňov pred odletom. Ako sa však zbaliť čo najefektívnejšie, ak môžete mať  pri sebe iba jeden kufor, a vy by ste si so sebou najradšej vzali rovno celý svoj život?

batoh.jpg
Na čo nezabudnúť?

  • Doklady – sú veľmi dôležité a budete ich potrebovať úplne všade, pas, občiansky, bankomatová karta a hotovosť sú veci, ktoré musíte mať zabalené ako prvé, lebo bez nich sa nikam ďaleko nedostanete.
  • Opaľovacie krémy –sú veľmi dôležité najmä pri letnej dovolenke. Treba ich mať stále po ruke, pretože opáliť sa môžete aj keď je zatiahnuté, alebo aj keď idete na túru, nie iba pri vode.
  • Základná hygiena –zubná kefka, krémy ktoré denne používate, zubná pasta, šampóny a iná kozmetika, ktorá je potrebná pre váš každodenný život.
  • Dôležité osobné veci –tým máme na mysli napríklad lieky, nabíjačku na mobilný telefón, alebo napríklad dioptrické okuliare, to všetko sú veci, bez ktorých sa nám bude v zahraničí len veľmi ťažko fungovať.

příprava na dovolenou.jpg
Oblečenie, čo a koľko
Samozrejme, v prípade oblečenia ide o veľmi subjektívnu vec, keďže každý sme na tom inak, inak často máme potrebu nosiť iné veci, ideme na dovolenku na iné miesta, alebo do úplne iných destinácií. Pamätajte si však, že na dovolenku pri more nikdy nechoďte bez aspoň jedných nohavíc a mikiny, alebo hrubšieho svetra. Pretože počasie vás môže vždy prekvapiť, najmä vtedy, keď to najmenej čakáte. Do kufru sa toho zmestí veľa.
Zistite si pred pobytom, či na mieste kde idete je práčka, alebo nie. Ak je, veci si viete oprať a teda nemusíte si brať oblečenia veľmi veľa.