Bezpečné protipožiarne dvere

Každý stavebný projekt musí už dnes obsahovať aj protipožiarne aspekty. Preto je vhodné uroniť si vopred cenovú kalkuláciu a zabezpečiť si svoje bývanie či objekt aj protipožiarnymi dverami, oknami či stenami. Cenu protipožiarnych dverí Vám vieme vopred určiť podľa toho, o aké dvere máte záujem. V dnešnej dobe je na trhu možnosť dať si vyrobiť protipožiarne dvere takmer na mieru. Takéto dvere sú vhodné všade tam, kde by mohlo hroziť riziko vzniku požiaru. Môžu teda byť použité aj pri oddelení kotolne od obývanej časti domu, alebo podobných priestorov, ako je pracovná dielňa kde hrozí riziko vzniku požiaru.

horiace drevo

Z investičného hľadiska sú dvere z radu MB-60E EI, ktoré sú z požiarnych systémov ALUPROF. Oproti predošlým vyrábaným verziám prinášajú tieto dvere niekoľko výhod v oblasti ich pohľadových šírok a v stavebných hĺbkach čím zaberajú podstatne menej priestoru a stavebný otvor tak nemusí byť natoľko veľký. Taktiež majú podstatne jednoduchšiu konštrukciu čím sú jednoduchšie pre montáž a zároveň omnoho ľahšie čo sa týka zaťaženia.

Ďalej ponúkame protipožiarne dvere z rady moderného systému MB-78EI kde dvere okrem protipožiarnej ochrany môžu byť aj dymotesné a spomeňme tiež protipožiarne dvere automatické.

dvere požiar

Samozrejmosťou je, že tieto dvere spĺňajú okrem protipožiarnej a dymovo-tesnej ochrany aj estetické kritérium, preto sa nemusíte obávať ich celkového vzhľadu na Vašom dome, byte či inom objekte. Taktiež spĺňajú aj zvukovú izoláciu a sú vyrábané vo viacerých farebných prevedeniach. No netreba zabúdať najmä na ich skutočnú funkciu. Jedná sa o dvere, ktoré vedia dlho odolávať priamemu ohňu/požiaru a zabraňujú šíreniu ohňa a sálavého tepla od požiaru. V neposlednom rade Vás dymotesné protipožiarne dvere ochránia aj pre dymom vzniknutým pri požiari. Protipožiarne dvere Vám vieme vyrobiť na mieru aj v atypických rozmeroch a ich cenu Vám vieme vopred prepočítať. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.