Byť sám na dovolenke – áno alebo nie?

Každý z nás občas potrebuje byť sám. Potrebujeme popremýšľať nad niektorými vecami, byť sami, pretože chceme byť v tichu a nechať svojim myšlienkam voľný priebeh. V tom čase nepotrebujeme spoločnosť žiadneho iného človeka. Je to ale dobré? Áno, samozrejme, že je. Ak totiž pracujeme na mieste, kde sme v neustálom kontakte s veľkým množstvom ľudí, skrátka si potrebujeme vyvetrať hlavu, počúvať a vnímať len vlastné myšlienky. V tomto prípade dovolenkou nemyslíme iba pobyt pri mori, ale veľmi prospešný je aj pobyt osamote v chatke niekde v horách. Je to pre nás dobré, ak chceme uniknúť pred okolitým svetom a potrebujeme byť iba sami so sebou. Určite je to aj zdraviu prospešné a preto by sme sa tomu nemali brániť a nemali by sme sa toho báť.

svoboda.jpg

Málokto vydrží bývať dlhodobo takto na samote, ale nie je nutné, aby sme sa na také miesto rovno presťahovali. Stačí pár chvíľ, pár dní, ktoré strávime takto v prírode jedine my sami. Viditeľne nám takýto spôsob dokáže zmeniť myslenie, možno aj život a pomôcť nám ďalej skvelo fungovať, keď sa znovu vrátime do sveta, v ktorom bežne žijeme. Niektorí ľudia z toho môžu pociťovať strach, ale prečo to nevyskúšať? Niekedy je totiž únik tým najlepším spôsobom, ako sa doslova zachrániť. Naozaj stačí zopár dní, nemusíme stráviť opustene niekde v lese celé mesiace, či dokonca roky. Príroda je skutočne mocný čarodejník a aj v tomto prípade nám zaručene pomôže a preberie nás opäť k životu. Strach tu nemá miesto, pretože sa nemáme čoho báť.

relax.jpg

Treba to iba vyskúšať a sami zistíme, že takýto únik z reality nám prinesie potešenie, radosť a bude to mať na nás blahodarné účinky. Pozitívna energia, ktorá stúpa z okolia prírody, v ktorej sa nachádzame, nás dokáže nabiť energiou. Ak budeme na takomto mieste iba sami, dokážeme ju vnímať každou bunkou nášho tela. Preto takýto pobyt môžem len a len odporučiť a určite nie som sama, kto miluje aspoň takto z času na čas utiecť od všetkých problémov a starostí a dokáže si vychutnať samotu so všetkým, čo k nej patrí. Tak čo, chceli by ste to vyskúšať aj vy?