Dostaňte sa do formy za dva mesiace

Zdravá strava samozrejme nie je na zahodenie, avšak omnoho dôležitejší je pravidelný a dostatočný pohyb. Ak neveríte čítajte ďalej. Rád sa s vami podelím o moje vlastné skúsenosti, ako som sa v priebehu dvoch mesiacov dostal do formy.

běh
 
Z 90 na 80 za mesiac
 
Mojim zámerom síce nebolo schudnúť, avšak pohyb urobil svoje, a to veľmi rýchlo. Popravde som predsa len nejaký ten kilogram navyše mal. Nešlo mi ani tak o výzor, ale skôr o môj pocit zo seba samého. Pri akejkoľvek fyzickej námahe som sa veľmi rýchlo unavil a po tom, ako som sa so svojimi priateľmi vydal na ľahkú túru, som sa zo svalovky nevedel spamätať ešte dva týždne, som sa definitívne rozhodol, že so sebou musím niečo urobiť.
 
Prvým krokom boli pravidelné ranné rozcvičky.Začal som s ľahkými naťahovačkami a kondičnými cvikmi. Zo začiatku mi ranná rozcvička trvala si desať minút. Tento čas som však postupne zvyšoval. Nakoniec som jej venoval až pol hodinu.
Druhou aktivitou bol pravidelný beh, ten som ráno nikdy nestíhal, takže som si ho nechal na poobedie, či podvečer. Prvé dni som umieral po dvoch kilometroch, avšak časom to bolo lepšie. Autobus som vymenil za moje nohy a do práce i späť z nej som začal chodiť výlučne pešo. Podobne som to urobil aj s výťahom.
Len tieto tri pohybové aktivity spôsobili hotový zázrak. V priebehu mesiaca som schudol desať kilogramov, pričom vôbec nezmenil svoju stravu. Vyhýbal som sa akurát jedeniu chipsov a slaniny pri večernom pozeraní televízie.

kroky
 
Druhý- zázračný mesiac
 
Po mesiaci, kedy som sa venoval pohybovej aktivite pravidelne, som sa rozhodol, že trošku pridám na obrátkach. Síce som schudol, ale fyzička nebola stopercentná. K rannému cvičeniu som preto pridal aj niekoľko sérií sed – ľah a taktiež desať minút rýchleho behu po sídlisku. Poobedňajšie behanie som predĺžil na hodinu a pol a večer som si doprial už len zeleninu, či ovocie. Na konci môjho osobného tréningu som vážil príjemných sedemdesiatosem kilogramov a na prvej turistike s priateľmi som na bol v cieli prvý. A to dokonca bez akýchkoľvek následkov.