Dovolenka v Buenos Aires Argentína

Návšteva v La Boca
Ak chcete pohľady na farebné domy a dláždené uličky lemované umením, pozrite sa do štvrti La Boca v Buenos Aires, kde nájdete všetko! Dôvod, prečo je La Boca tak farebná, je ten, že to bol pôvodne okres, do ktorého prichádzali a žili hlavne prisťahovalci.

Naučte sa tancovať tango

Skúsenosti s tango kultúrou sú absolútnou povinnosťou v Buenos Aires! Neexistuje lepší spôsob, ako to zažiť, túto latinskoamerickú kultúru na vlastnej koži. Neváhajte a naučte sa tento tanec priamo v jeho domovine.Nočné mesto.jpg

Ochutnajte pravý argentínsky steak

Ak nie ste vegetarián, dajte si hostinu, vyskúšajte lahodný argentínsky steak! Argentína je dlho známa najlepšími steakami na svete! Ponúkajú úžasné kvalitné mäso, ktoré je v ponuke desiatky rokov. A tie porcie sú obrovské!

Choďte na prehliadku mestom Za 4 hodiny vás miestny sprievodca prevedie hlavnými pamiatkami v centre a povie vám všetko o bohatej histórii mesta – Teathro Colon, Opera, Casa Rosada, Obelisc, Puente de la Mujer a mnoho iných. 

Ochutnajte tradičné nápoje v „tajných baroch“

Bary Speak Easy sú tajné bary, ktoré si vyžadujú poznať tajné miesto a zadať kódové slovo. Ktorým zvykne byť hádanka, napríklad na facebooku. Pôvodne sa tieto bary objavili, keď bol v krajine zakázaný alkohol, takže mnohé bary boli maskované ako kvetinárstvo alebo kaderníctvo. Mali by ste navštíviť aspoň jeden z nich, zaručene získate cenné spomienky na toto malé dobrodružstvo! 

Navštívte knižnicu El Ateneo

Pre knihomoľov ale aj pre všetkých milovníkov kníh a umenia, je toto miesto malým zázrakom. Súčasťou knižnice je divadlo. Vo vnútri je navyše kaviareň. Svoju kávu si môžete vychutnať pri sedení na scéne a pri čítaní knihy. 

Navštívte miestny trh

Ak ste cez víkend v Buenos Aires, nie je lepší spôsob, ako stráviť nedeľu, než vstúpiť na miestny otvorený trh. Vyberte klasické suveníry na Feria de Mataderos alebo na trhu San Telmo. Kožené výrobky sú v krajine veľmi lacné a sú známe svojou vysokou kvalitou.

Aj keď neplánujete nič kupovať, odporúčam vám ísť aspoň na pozeranie ľudí, je to veľmi zábavné!Vlajúca vlajka Argentíny.jpg
Navštívte Evitu na cintoríne Recoleta

Je to určite jedinečný zážitok, s ktorým sa môžete stretnúť. Evita (alebo Eva Perón) bola slávna žena, ktorá zohrala dôležitú úlohu v rozvoji krajiny. Je národnou hrdinkou, spýtajte sa na ňu kohokoľvek v Argentíne, určite vedia, kto to je. Alebo jednoducho si pozrite o nej slávny film. Cintorín je doslova umelecké dielo.