Horúca letná novinka!

Film Mamma Mia vyšiel v roku 2008 a tak presne o 10 rokov neskôr vychádza pokračovanie tohto filmového skvostu a tým je Mamma Mia! Here We Go Again. Mnohí z nás nevedeli, čo môžu očakávať. Prvý film bol totiž o slobodnej matke Donne Sheridanovej a jej dcére Sophie, ktorá sa ide vydávať a na svadbu pozve troch bývalých priateľov svojej matky, aby zistila, ktorý z nich, je jej skutočný otec. Príbeh sa, ako inak, mierne zamoce, ale výsledok naozaj stojí za to!

projektor

Pokračovanie, ktoré prišlo do kín 19. júla 2018 zobrazuje dve línie príbehu. Jedna patrí krásnej Sophie, ktorá otvára hotel na ostrove a druhá patrí mladej Donne, ktorá po škole vycestuje a spoznáva troch mladíkov. Samozrejme, spoznávame mladšie verzie hlavných postáv, ich začiatky, ich príbehy. Príbeh je zároveň prelínaný veľkou párty na počesť nového hotela, kde nesmie chýbať ani Sophiina babička.

Celé dianie je sprevádzané skvelou hudbou, krásnou prírodnou scenériou, ale i dojemnými chvíľkami. Záver tvorí narodenie dieťatka, pri ktorom už s istotou vieme, kto je otec (Sky) a dojemné stretnutie Sophie s Donnou. Nasleduje obrovská párty, ktorú si tvorcovia odpustiť nemohli, kde sa stretávajú všetky postavy ako celok a vytvára to perfektný dojem toho, že všetko je tak, ako má byť, všetci sú šťastní a my môžete odísť z kina spokojní.

popcorn

Pre mnohých je toto pokračovanie zbytočnosťou, pre tých menej náročných je to skvelá letná pohoda. Priznávam, niektoré situácie prišli aj mne trochu nedomyslené, respektíve nedokončené, ako keby chýbalo ich veľké vyvrcholenie, ale napokon, všetci sa dočkali krásneho záveru. Pokiaľ sa človek nezameriava len na to, čo sa dá kritizovať, ale aj na to, čo sa dá oceniť, určite je to skvelá hudba, ako už bolo vyššie spomenuté, herci a samotný príbeh, ktorý odhalil niečo z minulosti aj prítomnosti. Myslím si, že stojí za to tento film vidieť, minimálne raz.

Nezařazené