Lá gondola a iné krásy Talianska

Taliansko je krajina nachádzajúca sa na juhu Európy. Určite si pamätáte z čias, kedy ste chodili na základnú školu z hodín geografie, že tvar Talianska pripomína čižmu. Taliansko sa nachádza v podnebnom pásme, kde teploty vzduchu sú veľmi príjemné a počas leta si v Taliansku užijete veľa slnečných dní.
Čo tak si na tohtoročnú dovolenku vybrať práve Taliansko? Do Talianska sa dostanete lietadlo a let nebudete trvať určite viac ako 1-2 hodinky. Taktiež, ak by ste chceli cestovať s autom môžete po Taliansku prejsť viacero miest. Na území Talianska sa nachádza mnoho miest, kde by ste mohli stráviť svoju dovolenku. Ak sa pozrieme na Taliansko od severu po juh určite budete mať kopec možností a príležitosti vidieť krásny Talianska.benátky.jpg
Ak sa vyberiete na sever Talianska môžete navštíviť napríklad Alpy. Alpy vás svojou krásou a veľkoleposťou určite oslovia tak naplno, že nebudete chcieť odkiaľ odísť. V tejto oblasti zažijete a nádhernú a čistú prírodu alpských vrchov.
Postupne smerom na juh môžete zavítať do niekoľkých celosvetovo známych miest Talianska. Určite niektoré z nich aj poznáte. Hneď pod Alpami sa nachádza mesto Miláno, ktoré je druhé najväčšie mesto Talianska. V Miláne budete mať možnosť vidieť neskutočné pamiatky svetovej histórie, rôzne baziliky ale mesto je známe svojimi nádhernými parkami.milán.jpg
Východne smerom od Milána môžete zavítať do ďalšieho známeho a niečím typického mesta Talianska a to do Benátok. Benátky sa preslávili hlavne tým, že jeho historické jadro sa nachádza na vode presnejšie povedané na plytkej lagúne. V uliciach mesta Benátky sa nachádza veľké množstvo kanálov a mostov. Známou atrakciou je plavba po týchto kanáloch na známych lodiach, ktoré sa volajú gondoly.
Taktiež by sme mali spomenúť aj ďalšiu významnú udalosť, ktorá sa odohráva v Benátkach každý rok a tou je benátsky karneval, ktorý patrí medzi najznámejšie karnevaly na svete.