Probiotiká pre ženy

Probiotiká pre ženy, okrem ich hlavnej úlohy, ktorou je udržiavanie správneho pomeru dobrých a zlých mikroorganizmov v črevnej sústave, zabezpečujú aj iné funkcie. Ženské probiotiká sú obohatené o účinné doplnkové látky, ktoré sú vytvorené presne pre telo ženy a udržiavanie jeho dobrého zdravotného stavu. Keďže ženské telo je náchylné na vznik rôznych zdravotných problémov, najmä v oblasti ženských intímnych partií, je treba sa o neho obzvlášť mimoriadne starať. Takéto probiotiká pre ženy potom pomáhajú pri hnačke, zápche, nafukovaní a iných tráviacich ťažkostiach, ale hlavne pri častých ženských problémoch, ktorými sú napríklad infekcie močových ciest alebo kvasinkové infekcie. Ďalej zabezpečujú aj hormonálnu rovnováhu a celkovú podporu imunitného systému.

Ženské problémy

Ženská pošva je veľmi náchylná na vznik rozličných mykóz a vaginálnych ochorení, ktoré vznikajú hlavne v tom prípade, keď nastane zvýšený počet negatívnych baktérií. Vďaka užívaniu ženských probiotík sa v pošve udržiava kyslosť mikroflóry, ktorá zbavuje nadbytok zlých mikroorganizmov a harmonizuje ich pomer medzi tými dobrými mikroorganizmami. Intímne oblasti na ženskom tele môžu rozhádzať z normálneho stavu aj také veci, akými je užívanie antibiotík a určitých druhov liečiv.

Probiotiká pre ženy

Rovnako na pohodu vaginálnej mikroflóry vplýva aj nesprávne umývanie a používanie príliš parfumovaných sprchových gélov alebo mydiel. Preto by ste mali na umývanie intímnych oblastí vždy využívať špeciálne intímne čistiace gély a mydlá, ktoré majú upravené pH a poskytujú tú správnu kyslosť. Ženské probiotiká často obsahujú aj mnohé vitamíny alebo prírodné výťažky, napríklad z brusníc, ktoré sú veľmi dobré pre ženské telo a problémy s prechladnutím a močovými cestami. Pri probiotikách pre ženy by ste teda vždy mali vyberať z pomedzi tých, ktoré sú určené na riešenie konkrétneho problému.

Nezařazené