Sicília

Navštívila som Sicíliu už asi päťkrát a stále túžim sa tam vrátiť. Očarila ma jej nezameniteľná krása- niečo čo veru nenájdete nikde inde po kope. More, sopka, pohoria ,pláže. Učarovali mi mestá aj mestečka no najviac Palermo – historické, hlučné a malebné zároveň. Elegantné, štýlové- také „talianskokrásne“. Nechajte sa ohúriť krásou Taormíny.

sicíliwe

Sicília je úžasne krásny tajomný a neopísateľný ostrov,  jednoducho je to svet zázrakov, krásy a harmónie, svet umenia a mágie. Skoro ráno, keď slnko stále stúpa, ďaleko do mora, ako by sa v magickom opare objavia Liparské ostrovy- Lipary , rovnako ako hrdinovia, budú počas celého dňa majú strážiť pokoj a pohodu ľudí na ostrove. Pri lepšom pohľade v  zbadáte lákavý ostrov Stromboli. Majstrovské dielo a tajomstvo prírody! Neznáme zázraky. Urobte ich pre seba známymi. Navštívte ich. Stoja veru za váš čas.

ostrov

Sicília je bohatý ostrov s históriou, archeológia, umenie! Svet prírodných krás, podmorský svet a čistý vzduch.  Milujem pohľad na Sicíliu z jachty. Stojíte na palube jachty pod plachtami a jemný južný vetrík  vám nežne láska ramená a volániky šiat, strapatí vaše vlasy a nad vami sú jediní sprievodcovia- čajky  a slnko na oblohe, vás privíta so svojimi lúčmi do rána , ktoré je nádherné a tiché. A možno  delfíny sprevádzajú vašu jachtu, alebo loď , ktorá sa plaví dopredu, aby splnila vaše sny a naplnila vás nekonečným šťastím.

restaurace

Sicília-  je aj nádherný , zdravý a ekologický ostrov, rastú tu: myrta, eukalyptus, moruša, vavrín, citrusové plody, limetka, s, magnólia, borovica, dub,  olivovníky a ďalšie stromy a kríky.

V moriach okolo Sicílie je dostatok rýb a živočíchov. Ak máte radi takúto stravu- prídete si veru na svoje. Na svojej loďke, pri pohári výborného vína všetko veru chutná inak. Nehľadám luxus hotelov- hľadám krásu prírody, miest a ľudí tu žijúcich. Mám pocit, že som tu doma a nič mi tu naozaj nikdy nechýba.