Sme horší ako USA?

Američania sú povestní tým, že si vedia vystreliť z druhých. Najbližšie to majú k Mexiku, ktoré je terčom ich vtipov. Čo však oni? Ako sa líšia od iných národov a predovšetkým od toho nášho?

amerika

  1. Medzi prvú vec, ktorú sem musíme zaradiť je náboženstvo. Väčšina veriacich je síce kresťanská, no vo väčšine sú protestanti. Takisto ako veľký počet ich prezidentov. Katolíci sú tam taktiež zastúpení, no nemajú ani zďaleka takú podporu a hlas ako luteráni. Samozrejme, že sa tu vo veľkom nachádzajú aj iné náboženstvá ako islam či hinduizmus. Na Slovensku tak veľmi obávané, hlavne zo strany konzervatívnejších. Načo však nesmieme zabudnúť je fakt, že práve v Amerike založili po prvý krát prvú Cirkev Satanovu. V našich končinách by sa niečo také nemohlo stať.
  2. Ďalší veľký rozdiel je v povahe oboch národov. Zatiaľ čo Slováci sú utiahnutejší a konzervatívni, snažiaci si žiť svoj život v čo najväčšom súkromí, v Amerike je prezentovaný ideál rozhodného odvážneho a otvoreného človeka. Dokonale sa to dá spoznať podľa večerných aktivít oboch národov. Zatiaľ čo my sa snažíme večer pripraviť na ďalší deň a oddýchnuť si, mnoho Američanov dáva prednosť zábave. Nie vždy ide o kluby – práve naopak. Američania sú zvyknutí na stravovanie v reštauráciách. Nemyslia na polotovary, ale dávajú prednosť službám. Aj napriek vysokým cenám si nemôžu predstaviť svoj život bez tradičného návštevy fastfoodu, či inej reštaurácie.
  3. Ak by mali vznikať sociálne siete na Slovensku, pravdepodobne by neboli prijaté s takým úspechom ako v Amerike. Našinci dávajú prednosť diskrétnosti a nechcú sa prezentovať pomocou internetu. Naopak, v USA sú sociálne médiá druhým životom pre mnohých. Predstavujú alfu a omegu v spoločenskom živote. Kde sa však potom vytráca extrovertnosť Američanov?

slovensko
Na to, či sme horší alebo lepší národ nepotrebujeme odpoveď. Rozdiel je iba v tom, že zatiaľ čo my sme konzervatívni a snažíme si strážiť našu identitu, Američania nemajú problém s prijímaním nových vecí. Možno aj preto, že naša história je tak odlišná.