Nazrite do sveta online marketingu

Aj napriek, že online marketing dnes patrí k tým najsilnejším zbraniam, mnohí ľudia nevedia, čo presne tieto slová znamenajú. Veľakrát dokonca i tí, ktorí to potrebujú vedieť nutne. Tým myslíme najmä podnikateľov, či samotných webmastrov. V nasledujúcich riadkoch, sa vám preto pokúsime veľmi jednoducho vysvetliť, o čo vlastne ide.

internetový marketing

Online marketing, je v podstate všetko, čím propagujete svoju firmu, tovar, alebo web, prostredníctvom internetu. V podstate ide o reklamu, ktorá môže vyzerať rôzne.

Príklady ONLINE reklamy:

– Reklamy, ktoré sa vám zobrazujú pred videami na youtube

– Reklamy zobrazované počas programov, ktoré sledujete v TV archívoch

– Sponzorované stránky a odkazy, ktoré vám vyhadzuje Facebook na vašej hlavnej stránke

– PR články na rôznych weboch

– Platené videá na rôznych platformách (youtube, mojevideo atď.)

community manager

Aby ste mohli robiť dobrý marketing, musíte pochopiť niektoré dôležité vzťahy. Ide o rôzne nástroje propagácie, ktoré spolu úzko súvisia.

Online marketing SEO – bez kvalitnej optimalizácie, bude aj ten najkvalitnejší marketing na nič, pretože vaše stránky nebudú dostatočne viditeľné vo vyhľadávačoch. Funguje to ale i naopak. Dobre cielenú reklamu, môžete využiť na zlepšenie optimalizácie vašich stránok.

– Webové stránky – ak podnikáte v akejkoľvek oblasti, musíte si bezpodmienečne zriadiť aj web. V minulosti vám na to, aby vás ľudia našli stačila reklama v novinách, či letáky v poštových schránkach. Dnes, ale väčšina zákazníkov, bude hľadať hlavne na internete. Ak nebudete mať web, dávate obrovský priestor vašej konkurencii, ktorá ho má určite už dávno.

– Marketing musí byť celistvý – nesmiete sa zamerať iba na jednu formu propagácie. Čím viac tým lepšie. Ak bude o vás všade počuť, reklama bude mať omnoho lepší efekt. Preto sa snažte kombinovať čo najviac techník.